توافق نامه همراهان

این بالا خبری از جنگل و درخت نیست . اگر بهار سبزه و علفی هم بوده دیگر الان نیست . هوا سرد بود .

                 توافق نامه همراهان در برنامه های  گروه گردنه مه آلود ( چنلی بل )    
دوستان ، همراهان و همرکابان عزیز ، شرکت در برنامه های گروه گردنه مه آلود ( چنلی بل ) به منزله تایید و پذیرش این توافق نامه می باشد .

 1. پایبندی به کلیه قوانین کشور ، اصل بدیهی در برنامه ها بوده و لازم است مد نظر قرار گیرد .
 2. احترام به همسفران و افراد دیگر بخصوص اهالی بومی مناطقی که به آنجا سفر می کنیم بسیار حایز اهمیت است .
 3. لازم است تمامی افراد ، از گروه تبعیت نموده و مطابق با برنامه گروه فعالیت نمایند .
 4. در برنامه ها ، به محیط زیست احترام می گذاریم و از هرگونه فعالیت یا رفتاری که در راستای آسیب به محیط زیست باشد می پرهیزیم .
 5. برخی از تصاویر برنامه در گزارش های سایت گردنه مه آلود به انتخاب درج خواهد گردید . در صورتی که علاقه مند به انتشار تصاویر نیستید قبلا این مورد را اطلاع داده و در تصاویر گروهی حاضر نشوید .همچنین تصاویر تنها از کانال های رسمی گروه شامل سایت و کانال تلگرام منتشر خواهد شد. از انتشار تصاویر دیگران بدون اجازه بپرهیزید .
 6. سلامت جسمی اولین لازمه حضور در برنامه های ورزشی گروه است . لطفا در صورت عدم وجود سلامت و توانایی لازم از شرکت در برنامه ها مخصوصا برنامه های طولانی و سخت بپرهیزید. مسلما در صورت بروز مشکلات ناشی از عدم آمادگی جسمانی ، خود شخص بیشتر از همه رنجیده خواهد شد و مسئولیت مشکلات بوجود آمده نیز با خود شخص خواهد بود .
 7. در برنامه ها خوش قول باشید . خوش قولی یکی از نیازهای اساسی در برنامه های گروهی است . از آنجایی که برنامه های گروه بر اساس حضور نفرات ، برنامه ریزی می شود ، بدقولی نفرات باعث خواهد شد تمامی شرکت کنندگان رنجیده خاطر شوند . برای این منظور لطفا :
 • تا زمانی که از حضور خود اطمینان ندارید اعلام آمادگی نکنید .
 • اگر به هر دلیلی امکان حضور شما صلب شد ، در اولین فرصت مورد را اطلاع دهید .

دوستانی که عدم حضورشان در برنامه را از قبل اطلاع نداده باشند و در برنامه حاضر نشوند ، به جهت رعایت حقوق سایر دوستان ، از همراهی آنها در 3 برنامه بعد معذور خواهیم بود .همچنین مقدار انتظار برای پیوستن نفرات  تاخیر کرده به گروه ، بنا به نظر سرپرست برنامه خواهد بود.

 1. در برنامه های دوچرخه سواری ، هدف برگزاری برنامه ای جمعی و تیمی است . لذا به اتحاد و یکپارچگی تیم احترام بگذارید. همراه با تیم باشید و از فاصله گرفتن بیش از حد و یا جدا شدن از تیم بدون هماهنگی بپرهیزید .
 2. در برنامه ها تلاش می شود تا خطرات احتمالی پیش بینی شده و شرایط بگونه ای پیش برود که برنامه ها بی خطر و با سلامتی به پایان برسد . شما نیز در این راه همراه و کمک ما باشید و تلاش کنید از کلیه مواردی که ممکن است باعث ایجاد حادثه شود بپرهیزید . برنامه ها قالب دوستانه داشته و در نهایت مسئولیت اتفاقات با خود افراد است . ولی بهتر است با توجه به توصیه ها ، از خطرات دوری کنیم .
 3. ماکزیمم سرعت مجاز در برنامه ها در جاده های خاکی ، 30 و در جاده آسفالت 45 کیلومتر بر ساعت است . سرعت های بالاتر از این مجاز نبوده و خطر حادثه را افزایش می دهد و لازم است تمامی همراهان و همرکابان این مسئله را رعایت کنند.
 4. در برنامه ها لازم است که کلیه نفرات تمامی تجهیزات مورد نیاز خود شامل تجهیزات تعمیر دوچرخه و لوازم یدکی ، تجهیزات ایمنی ، غذا ، پوشاک مناسب و هر آنچه را که در طول برنامه ممکن است مورد نیاز باشد همراه خود دارند و سرپرست یا مسئول گروه مسئولیتی برای تامین قلمی در برنامه ها را ندارد مگر اینکه در اعلام برنامه به صراحت تاکید شده باشد .
 5. سفرهای گردنه مه آلود در قالب سفرهای ورزشی- تفریحی انجام می شود . فرض بر این است که کلیه آموزش هایی که برای اجرای برنامه اعم از پیاده روی ، کوه نوردی و دوچرخه سواری مورد نیاز است توسط شرکت کنندگان قبلا فراگرفته شده و نفرات با آمادگی در این برنامه شرکت می کنند . هر گونه راهنمایی و تذکر صرفا جهت یادآوری موارد است .
 6. قبل از برنامه ، مسیر سفر در اختیار افراد قرار می گیرد . همراهان لازم است فایل مسیر را در گوشی خود وارد کرده و با استفاده از نرم افزارهای مناسب ، امکان استفاده از آن را داشته باشند تا در صورت جدا افتادن از گروه بتوانند مسیر را شناسایی کنند .
 7. شرکت در برنامه ها منوط به اجازه و اطلاع خانواده هر فرد می باشد و بدون اطلاع مجاز نیست .
 8. ثبت نام و شرکت در سفر، یعنی با آگاهی کامل، تمام مسئولیت هر نوع حادثه احتمالی در طول سفر را شخصا بر عهده می‌گیرم. در صورت بروز هر حادثه ای حق پیگیری و شکایت از مسئولین گروه، سرپرست و سایر دست اندرکاران برنامه، از گردشگر ( همرکاب یا همان شخص شرکت کننده در برنامه ) و وکلای قانونی و قراردادی ایشان اعم از خانواده، وکیل و… سلب می‌شود.
 9. در برنامه هایی که با وسیله عمومی انجام می شود ، نفرات به درخواست خودشان در برابر حوادث بیمه خواهند شد که با توجه به غیرانتفاعی بودن برنامه ها ، هزینه بیمه بر عهده خود نفرات می باشد . در صورت بروز حادثه ، خسارت بر اساس مقادیر تعیین شده توسط بیمه پرداخت خواهد شد و تیم یا سرپرست در این خصوص مسئولیتی ندارند .
 10. معمولا لیست بیمه ، تا ساعت 10 صبح روز قبل از برنامه می بایست برای بیمه گر ارسال شده باشد . در صورت تاخیر در ارسال مدارک یا پرداخت هزینه ، امکان بیمه نمودن وجود نخواهد داشت .
 11. همراهان می بایست در طول سفر خود از اموال خود مراقبت نمایند .
 12. مسیر برنامه ها قبل از سفر کاملا مشخص می شود ولی در طول به هر دلیلی امکان تغییر مسیر متناسب با شرایط برای سرپرست برنامه محفوظ است .
 13. مواردی که در اعلام برنامه به اطلاع نفرات می رسد ، برای ثبت نام کنندگان در برنامه ، پذیرفته شده تلقی می گردد .
 14. همراهان باید مدرک شناسایی معتبر همراه خود داشته باشند .
 15. با توجه به اینکه برنامه ریزی ها بر اساس تعداد شرکت کنندگان صورت می گیرد ، در صورت انصراف نفرات از شرکت در برنامه ، امکان استرداد وجوه دریافتی وجود ندارد .
 16. کلیه برنامه ها در قالب دوستانه صورت می گیرد و در برنامه ها شخصی که به عنوان مسئول برنامه یا سرپرست انتخاب می شود صرفا به عنوان هماهنگ کننده و مادر خرج بوده و قوانین باشگاه ها یا تورهای گردشگری در خصوص این گروه صادق نخواهد بود. دعوت انجام شده در اینترنت یا شبکه های اجتماعی صرفا دعوت برای عضویت در گروه دوستانه بوده و تعهدی را در قبال افراد برای هیچ یک از سرپرستان ایجاد نخواهد کرد .
 17. این موافقت نامه برای نفراتی که همراه تیم در برنامه شرکت می کنند یکبار  برای تمام برنامه ها مطالعه ، تکمیل و امضا می گردد و شرکت در برنامه های آتی به منزله پذیرش این توافق نامه بوده و مفاد آن برای تمامی برنامه هایی که شخص شرکت می کند معتبر است .

من …………………………………………..در تاریخ ……………………………….. این تعهد و توافق نامه را خوانده و مفاد آن را برای تمامی برنامه هایی که با گروه گردنه مه آلود شرکت می کنم می پذیرم .

امضا